Gsterilen sonular: 1 ile 2 ve 2

Konu: Teda alsan Aklyor

atoybil
    Guest

Lightbulb Teda alsan Aklyor

bitkisel tedavi

SAYIN BABAKANI ve BAIMSIZ YARGI ORGANLARINI GREVE DAVET EDYORUZ

MM HABERe gelen baz ihbar yazlarndan sonra , bu yazlar kamuoyuna haber olarak duyurulmu ve TEDA ile ilgili yolsuzluk ve usulszlk sulamalar ile ilgili devletin ilgili kurumlar greve arlmt.. Buradan yaptmz arlarda, zellikle TEDA alanlarna seslenilerek, tarafmza bilgi ak salanmas halinde bu iin sonuna kadar takipisi olacamz dile getirilmiti.. Yurttalk bilincine sahip pek ok TEDA alan yrekli davranarak bilgi ve belge ak salarken, TEDA ynetimi de, a d bir davran gsterip, MM HABERin web adresine filtreleme sistemi uygulayarak szde yaynlanan yazlarn alanlarnca okunmasna engellemeye almt... TEDAn onurlu ve drst alanlar bu yasaklara ramen; evlerinden, internet cafelerden veya baka yollardan, bu yasa delerek yreklice bizi takip etmeye ve bilgi ak sunmaya devam ettiler.. Biz bata da dediimiz gibi, bu ortaya atlan iddialarn sonuna kadar takipisi olacaz. Ve bu haberleri devletin tm birimlerine, ulusal ve yerel gazetelere, internet portallarna ve Trkiye snrlarnn dna kadar, tm dnyaya duyuracaz. Biz burada susmayacaz!.. Namuslu insanlarn yannda olurken; hrszlk yapanlara, haksz menfaat edinip devletin parasn hortumlayanlara ve bu paralarla zevki sefa srenlere , namuslu yurttalar ve kamu adna DUR diyeceiz...

TEDA' zararara uratanlarn Belgesi ve basnda kan baz yazlar : BELGEY GRMEK N TIKLAYIN

TEDA ALIANI AIKLIYOR:
    Size sayglar sunarak, hemen TEDAa bal Bakent Elektrik Datm A..deki rticai Kadrolamadan ve baz yolsuzluklardan bahsetmek istiyorum. Siz Fethi Bulut ile urarken aslnda danann byn ahrda unuttunuz. Size gnderdiim, yaz ekindeki belge ve gazete haberlerinden de anlalaca zere Sayn Hilmi Glere Fethi Buluttan daha yakn olan, Gazetelerde Muhasebecisi, Kasas diye yazlan, Bakent Elektrik Datm A.. genel Mdrnn kendisinden ve yapt ilerden bahsetmek istiyorum.
    BEDAn u andaki Genel Mdr Hasan Hseyin Sava, HvKKda ounluu da balarnda bulunan radarlarda Jeneratr teknisyen Astsubay olarak alrken, irticai faaliyetleri sebebiyle Yksek Askeri ra tarafndan atlmak zereyken kendi istei ile 18.04.1995 tarihinde istifa ediyor. Bu arada G BF Maliye Blmn bitirip ayn yerde master ve doktora yapyor. ki defa girdii doktora snavnda baarsz olmasna ramen, Beir Atalay tarafndan KKde derslere sokuluyor ve buradan da Beir Atalay ile birlikte ayrlarak, 16 Aralk 2001 tarihinde emekli oluyor...
    Son genel seimlerden sonra 20.03.2003 tarihinde emekliliinden vazgeerek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlnda; Hilmi Gler tarafndan ETKBda Daire Bakan olarak ie balatlm, sonra srasyla, Trkiye Elektrik Ticaret A..de Mavir ve hemen arkasndan Vekaleten Genel Mdr Yardmcl ve Bakent Elektrik Datm A..de Ynetim kurulu yelii, sonra TEDAtaki Genel Mdr Yardmcl Kararnamesi Kk tarafndan imzalanmaynca BEDAa Genel Mdr Yardmcs ve Krfez Elektrik Datm A..de ynetim kurulu yelii, sonra TEDA ve Bal Ortaklklarnn zelletirme daresine balanmas ile, daha nce 3l kararname ile atama yaplan Bakent Elektrik Datm A..ye, B Metin Kilcinin imzas ile Genel Mdr ve Ynetim Kurulu yesi olarak atanyor....
    Yani H. Hseyin Savata, geenlerde gazetelerde kan ve Kararnamesi Sayn Cumhurbakanmz tarafndan onaylanmadan 3 defa geri gnderilen EA Genel Mdr nder Piyade gibi, Hilmi GLERin vazgeemedii bir kiidir.
    H. Hseyin Sava, bu atamalar sebebi ile her zaman ve ayn anda, Daire Bakan, Mavir, Genel Mdr gibi kadrolar nedeni ile Maa, Ynetim Kurulu yelii nedeniyle Huzur Hakk ve TESAN adl Personel Biriktirme Sandnda verilen ve hi gitmedii bir grev nedeniyle buradan salanan yklce paralarla, 3 ayr yerden de nemalanmaktadr....
    Baars kendisinden menkul Hasan Hseyin SAVAn Bakent Elektrik Daym A.. Genel Mdrlnde yapt usulsz atamalardan ve ilerden ksaca bahsedersek; Bu ahs gemiinden utand ve korktuu iin, ncelikle kendisi gibi Astsubaylktan gelen ve yllardr kurumda drst oalarak alan, yneticilik yapanlara bask ile emekli etmitir. Kamuda Grevde Ykselme Ynetmeliine gre snava girerek atama yaplmas gereken kadrolara, snavsz atama yaplan Koruma Gvenlik biriminde hi almam olan Personel Mdr Rt ESi, Kaak Mdr Ferhat zkan, Ramazan AKTEKNOLUnu Koruma Gvenlik Mdrlnde alm gibi gstererek, snavsz olarak kendi kadrolarna mdr olarak atamtr.
    Bundan ayr olarak, teknik kadrolarda mdrlk alamayan ve mdr yardmcs olan, Canan zdemiri Beypazarna, Yavuz Ymaz ereflikohisara, Recep Katrcy ubuka, Atacan Gnbay Kazana kat zerinde atayp, bunlar snavsz olarak Mdr yapm, merkezde zel hizmet tazminat dk olan Mteriler Mdr Necip Fazl Bal Kzlcahamama letme Mdr olarak atam gibi gstererek, buralara hi gitmedikleri halde(150-200 milyon TL ) fazladan tazminat almalarn salamtr.
    .Hasan Hseyin SAVA, Ulusta kiras 5 milyar TL olan 5 katl bir binay boaltm, tahsilat veznelerinin nnde kuyruklar uzayp sknca da ayn semtte 2 oday 6,9 milyar TLye kiralam ve buralarda ekerbenk ve Finansbank elemanlarna tahsilat yaptrmaktadr. Her trl gideri kurum tarafndan karlanan bu brolarda banka adna alan personeli de, kendisinin ve evresinde bulunanlarn yaknlarnn ocuklar arasndan semektedir.
    Ayrca, H. Hseyin Sava u anda zel dinlenme odas ve banyosu hari 350m2 alma odas bulunan binay, ekerbanktan yllk 380 milyar TLye kiralam, bankadan karlksz olarak ald 600 bin Dolar ile kendi isteine gre tefri ettirmi, karlnda da yaz ekinde gnderdiim ve BEDA eski Genel Mdr Ylmaz KARAMAN ve TEDA Genel Mdr Haim KEKLK ile beraber imzaladklar zel szlemelerden de anlalaca zere, ekerbanka kyaklk yaparak aylk, Ankarada 10, stanbulda 25 trilyon TL Kurum parasn bankada tutma sz vermilerdir. Bu zel protokol sebebi ile Ymaz KARAMANn hemen grevden alnmasn salam ve o zaman Genel Mdr Yardmcs olduu BEDAa (H. Hseyin SAVA) Genel Mdr olmu, imdide Sayn Cumhurbakan engeli ile, her trl usulsz eylemine sahip kan ve kendisi adna hareket ettiini syleyen ETKBna Mstear olamayacan anlaynca, TEDA Genel Mdr Haim Keklikin yerine Genel Mdr olmak iin alt sylenmektedir. Hilmi Glerin ve B Bakan yardmcs kaynbiraderinin sahip kmas ile Sayn Kemal Unaktann da bir ey yapamad sylenmektedir. Ayrca, Haim Kekliki avlamak iin kulland TEDA Tefti Kurulu Fiili Bakan sabkal Mesut Karaosmanolu ile Yasal Bakan Mustafa Girgire bal irketlerde denetim kurulu yelikleri vererek onlar kullanmaktadr.
    Ayrca 29 szlemeli memura maann 2 kat ikramiye verdii ve bu parayda kendi aralarnda paylatklar, ikramiye alan fakat ellerine almas gereken parann yars kadar para geen kiiler tarafndan sylenmektedir.
    --------------------------------------------------------------------------
    TEDA ALIANI AIKLIYOR:
    Asl odacdan Genel Mdr Yardmclna uzanan srete hangi balantlar bu Fethi BULUTu zirveye kard iyi aratrmak lazm. Ayrca zatialleri Memur-Sen'in TEDA iinde rgtlenmesini salamtr.Tabi bu arada Sendikasna ye olmak istemeyenler iin ne gibi nlemler ald herkes bilir. Yanlz yorumlarda bu haberin yaynlanmasna neden olanlar hakknda atp tutuluyor. Sululuk pisikolojisi bu duruma neden olmasn. Ne demek erkeksen ismini yaynla ? Naslsa tefti kurulu borazan istediiniz gibi fleyip ttryorsunuz ya . Bu haberi uuranlar ayandan asarsnz deilmi?
    -----------------------------------------------------------
    TEDA ALIANI AIKLIYOR:
    Bayram deil seyran deil geen hafta aniden mtahhit deme takvimi deitirildi,yani 300 Trilyonluk mama serbest brakld.Neden? Sayn Fethi BULUT'un yl banda usulsz olarak ie ald,2. gn sonra da yedii frayla i akitlerini feshettii kiiler kimler? 2. sekreteri de bunlara dahilmi? Kzcazlar hala alyorlar m? Haberde geen odac Lokman 2. senedir ne kadar fazla mesai alm? Bunlarn hepsini alarakm alm? Ne tr hizmetler veriyor?Tat Kanunu ok akken Genel Mdr Yardmclar Glbana evlerine makam aralaryla gitmiyorlarm? Amasya Belediye Bakan Aday Aday olup listeye giremeyince tornistan yaparak yine masasna oturan .Faruk Gltekin isimli sayn Genel Mdr Yardmcs hakknda Babakanlk UTK tarafndan "bu adam mrtecidir" denilerek rapor yazldm?
    --------------------------------------------------
    TEDA ALIANI AIKLIYOR:
    Teda lkemizin en nemli kurulularndan birisi.. Koskoca TEK'in son 20 ylda blne blne ortaya kan ok sayda parasndan biri de Teda'tr. Kamu kurulularnda "her iktidarn kendi ekibiyle almas doaldr" diye yutturulmaya allan szde kural,sonunda Teda' bugnk hale getirmitir. Bu F.B.gibilerin ynetiminde (!) bir byk deer,resmen arpalk haline getirildi. Bugn Teda'n 22 szde A..i var.Buralar ne i yapar? Cevap m? Koskoca bir hi..Bu A..lerde bugn tek bir ilem yaplmyor..Bunla sadece yalaka partizanlara ayda 750-1200 YTL (asgari creti gznne alnz ltfen!) ek gelir getirmek iin rgtlenmitir. mesela 10 senedir eline kalem almayan eski ynetici Mehmet nal efendi bugn Elaz A..de Ynetim Kurulu Bk.olarak ne i yapar? ya da Gazi niv. doenti Diyarbakr A..de ynetim kurulu yesi olarak ne yapar? Bir A..de 3 ynetim 2 denetim kurulu yesine ayda denen para yaklak 5.000 YTL, ylda 60.000 YTL dir. 22. A..de bu rakam ayda 110.000 YTL.ylda ise yaklak 1.320.000 YTL dir. Bu rakamlara bu kiilerin ayda 1 kez yaptklar turistik seyahat giderlerini de koyarsanz 2. Milyon YTLyi aar. Yazklar olsun..Srf yalakalk yaptklar iin bu kiilere verilen paralara..Bu lkenin okulu yok,sal ortada..ama bu efendiler utanmadan bu paralar cebe atp ortalarda dolarlar.Ltfen okuyucular bunlar da dikkatle okusunlar,devletin kaynaklarnn nasl peke ekildiini anlasnlar.
    --------------------------------------------------------
    TEDA ALIANI AIKLIYOR:
    Evet Arkadalar Kimi Kime ikayet Ediyorsunuz.....!!!!
    TEDA ZELLETRME KAPSAMINA ALININCA, SN BAKANIN DEMECN HATIRLAYIN LTFEN..
    --"EVET BR OYUNCAIMI KAYBETTM" OLMUTU
    Elbette imdi sevdii,oynad ve oynatt oyuncan koruyacak vede bizler ibretle yine izleyenler olacaz...Ama hatrlatrm....
    KESER DNER,SAP DNER diye bir ata sz var unutmasnlar..... Bu Vatan vede Bu kurum elbette sahipsiz deil olmayacakda bunu byle bilsinler. Namuslu gzken bu Namusuzlardan elbette birgn Bunun Hesab sorulacak...
    -----------------------------------------------------
    TEDA ALIANI AIKLIYOR:
    ARKADALAR BU AYSBERGN GRNEN YZ........!!!! Birde hafifce kmldatalm daha neler var Mesala Yllardr LKC lere abilik yapan ve LKC Gecinen bunlarn arasnda gercek yerini bulan B.SITKI AKSOY'a bakalm ve inceleyelim o Fethi BULUT'tan azm acaba....!!!!! Yaptklarn, Kukla icraatlarn F.B kararnamesinin Kkten dnmesinden ve F.B. abisinin talimatlar dorultusunda icraat yapan,Gen. Md.yrd Sn.B.SITKI AKSOY'un (tabii ek ynt.krl yelii maa dahil) Saknp saklad ve hala ilikisini alanen devam ettirdii Md.N. le ne demeli...?????
    -----------------------------------------------

TEDA ALIANI AIKLIYOR:
    BUGN HERKESNDE BLD GB TEDA HABERLERN NTERNETTE AYYUKA IKMASI LE SAYFALARA BALANTILARI KAPATTI SAYFALARIN KAPANMASINI STEYENLERN DURUMU BYLE RTBAST EDLEBLECEN DNMELER OK BYK CAHLLK H BREY BLMYORSUNUZ BEYLER NTERNET SADECE TEDA TA YOK VE YASAKLAMANIZ BU SULAMALARI KABUL ETTNZ ANLAMINA GELMEZM ... KMLERE NE SZLER VERLDK HALA BAKANLIK TARAFINDA BR HAREKETLENME YOK ...
    -------------------------------------------
    TEDA ALIANI AIKLIYOR:
    Fethi BULUT,son ii almlarnda yine yapacan yapt.imtihan listesini yine o hazrlad.hala genel mdr adna i yapyor.takip edin daha neler bulacaksnz....
    -----------------------------------------
    TEDA ALIANI AIKLIYOR:
    Habere konu bu kii (Fethi Bulut) ile ilgili btn haberler dorudur zannediyorum. nki ben ii olarak alyor iken 4 yllk faklte diplomam ibraz ederek memurlua gemek istedim ve snava girdim. Kendisi iki yllk okul mezunu olmasna ramen szl snav kendisi yapt ve bana ipe sapa gelmez sorular soruyordu. Yazlda yksek puan almama ramen kendi yandalar iki yllk okul mezunlarn baarl sayd beni yedee brakt.
    Tedata alan temizlik firmas elamanlarnn bir ksmn iten karttrarak kendi hemerisi (Yozgatl) iileri ie aldrd.Asgari cretle alan insanlarla bile uraacak kadar kld koskoca genel mdr yardmcs.
    Yazda beliritlen sekreteri kzda (P) aslnda temizlik firmas elamandr. Sonradan kontenjan dndan kadroya aldrm olabilir.
    unu sylemek istiyorumki bu tr kiiler devlet ynetimine himi hi yakmyor. Bu kiilerin yetkili klnmas sakncal , yetkililerin bu kii hakknda bir eyler yapmas gerekiyor. TEDA' mz kurumlar ierisinde saygn yeri olan bir kurulutur. Bylesi ...! ne id belirsiz kiiler kurumumuzu kltemez , saygnlna glge dremez.
    -----------------------------------------------------
    TEDA ALIANI AIKLIYOR:
    Fethi Bulut son personel almlarnda eleman ba 5000 euro ald, Sayn Bakana kadar giden bu sylenti yznden bakann ok sevmesine ve onu korumasna ramen bir gecede grevden aldn herkes biliyor. Ad ak dedikodusuna karan (R) isimli temizlik firmas eleman ilk okul mezunu olduu halde Fethi Bulut tarafndan lise diplomas alnmtr. Vakflar Yasasna gre st grevdeki yneticiler vekflarda ynetici olamayacaklar ve para alamayacaklar halde TEDA, TEA, EA yneticiler TEK Vakfnda hem ynetici ve hem de herbiri 1 Milyarn zerinde cret almaktadrlar.
    Olumlu yorum yazanlar Fethi Bulut tarafndan greve getirilenler ve onun getirdii grevlerden ynetim ve denetim kurulu yesi olarak avantadan para alarak cplenenlerdir.
    -------------------------------------------------
    TEDA ALIANI AIKLIYOR:
    TEK VAKFI yeleri, sizlere sesleniyorum, yllardr diinizden trnanzdan ayrdnz paralarla dediiniz aidatlarnzn daha dn ie girmi kiiler tarafndan herbiri ayda 1 milyar lirann zerinde huzur hakk alarak talan edilmesine msaade etmemeliyiz. Olaanst genel kurula giderek bu hrszlardan kurtulmalyz. Savclar grev davet ediyorum Vakflar Yasasna ramen TEDA eski Genel Mdr yardmcs, yeni Meram EDA Genel Mdr Fethi Bulut, EA Genel Mdr lhami ahin, TEDA Bilgi lem Mdr Ahmet zcelik, Bakent EDA Genel Mdr Yardmcs brahim KABUSUZ ve nvanlar mdr olan dier vakf yneticileri Vakflar yasasna aykr olarak yneticilik yapmaktadrlar ve huzur hakk almaktadrlar. Yoksa yasalar bu ahslara almyormu?
    -----------------------------------------------

TEDA ALIANI AIKLIYOR:
    SAYIN BABAKANA BR SORU :FETH BULUT_HAM KEKLK_HLM GLER V:B SMLERNE DEVAM EDEBLECEMZ BROKRATLARINIZ STANBUL SKENDERPAA CAM CEMAATINA MENSUP OLUP HER CUMA DEVLET GREVLS GRNEREK CEMAAT TOPLANTILARINA KATILIYORMU VE BUNUNDA GREV CRETN ALIYORMU?HAYIR DERSENZ BELGELERN GNDERELM...
    ------------------------------------------

TEDA ALIANI AIKLIYOR:
    TEDA Genel Mrlnde Grev Yapan Genel Mdr Yardmcs Fethi BULUT Grevden Alnmasna ramen halen Genel Mdrlkte Grev Yapmakta.

Grevinden alnd halde Genel Mdrln Tm Olanaklarndan Yararlanmas ve stelik Birde Genel Mdre Danmanlk Yaptrlmasna Usulszlkden Grevden Alnan Birisinin Sonrada Tekrar Genel Mdr Olarak Baka Bir Blgeye Atanmas Bunuda Genel Mdrlkten Oturduu Yerden Yapmasna Nedemeli?

Buras Trkiye Denilecek Kadar Var.

Genel Mdrden ok Grevden Alnan Bir Genel Mdr Yardmcsnn Sznn Gemesine ve Genel Mdrn Deilde Onun Sznn Gemesine Nasl Bir Aklama Gelecek merak Ediyorum.

Grev Yapt Dnemde Personelden Sorumlu Olan ve i Almnda Bir Pazar gn Operasyonuyla Kendi Yandalarn e Almasna da Kimsenin Sesi kmad.
    Dahas Kendisininde Sekreteriyle Bile Ad kan Bir nsan Nasl Genel Mdrle Atanr?

Buna Enerji Bakan ve Babakanmz Nasl zin Verir? Bunlar Bir dda Deil Gerektir. Bunlar Kurumdaki Kime Sorarsanz Sorun Onaylayacaktr Ama Kimse Korkudan Sesini karmyor!..
    ------------------------------------------------------
    TEDA ALIANI AIKLIYOR:
    Bakanlk aya ok temiz deilki, Yasin KALEM bakann ba danman ve Tedan ncelikli mterisi...Birde bu konuyu ve hrszlkla sulanan ea genel mdr nder PYADE nin masasndan Fethi BULUT adna kesilmi olan senedin kaynan aratrn. Enerji bakan da Yasin KALEMi aratrsn....
    -------------------------------------------------
    BASINDA TEDA LE LGL IKAN YAZILAR:
    TEDA kimin mal?
    Rdvan Akar, Birgn Gazetesi, 1 Nisan 2005

Yaklak 8 yl ekonomi muhabirlii yaptm. ok ey rendim. Gazetelerin ekonomi sayfalar, ordulardaki kurmay bakanlklarna benzer. Zira gazete ynetimleri, rakamlarla konuan, yabanc kavramlar telaffuz eden, mesleki formasyonlar daha gelikin olan bu servislerden ekinir.
    Deyim cuk oturduu iin kullanacam; Bizim zamanmzda ekonomi gazetecilii henz mali piyasalardan ibaret kabul edilmezdi. Halkn kar, emekinin sorunlar sayfalara yansr, yolsuzluk/hortumculuk haberleri meslek aabeylerim/ustalarm Necati Doru ve Mustafa Snmezin srarc fikri takibi ve tavizsiz duruu ile manet olurdu.
    Her ekonomi muhabirinin mukayeseli stnlk alan vard. Benimkilerden biri de enerji sektryd. Bu piyasada olan hemen her eyden bir ekilde haberim olurdu. Haber kaynaklarmn tesbiti iin -o zamanlar ad TEK olan- kuruluta srek avlar dzenlendiini bizzat dnemin genel mdr sylemiti. Sonraki yllardaki televizyon gazeteciliime karn enerji sektryle ilgili haber ak devam etti.
    Bugn sizlere Bakent Elektrik Datm A..deki gelimelerden sz edeceim. Siyasetin istihdam kaps, siyasal istismarn vazgeilmez kurulularndan olan TEDAn bu kuruluunda garip eyler oluyor. ddialar yle;
    Devlet memurlarnn terfi ve ykselmeleri, SYM tarafndan yaplacak bir snav kazanma ve verilecek seminerlere katlma artna balanmasna karn, ilgili ynetmelikte bunun istisnas olarak da, zellik isteyen, teknik ve yasal adan zorunluluk bulunan, koruma gvenlik mdrl, eitim mdrl, tara iletme mdrl gibi bir ka mdrlkte snav art konulmam, buna karlk, o grevin alt kadrolarnda alma sresi, eitim durumu vs. gibi baz zel artlar konulmu.
    Sra iddiada; Acaba Bakent Elektrik Datm A.. Genel Mdr -astsubaylktan emekli- Hasan Hseyin Sava da bu aktan yararlanarak, Koruma gvenlik biriminde hi almam olan, bu serviste bir saniye bile bulunmam olan Personel Mdr Rt Es, Kaak Mdr Ferhat zkan, Ramazan Aktekinolu gibi baz kiileri burada alm gibi gstererek, snavsz olarak asaleten kadrolarn almalarn salad m?
    Teknik kadrolarda mdrlk alamayan kiileri snavsz olarak mdr yapabilmek, kadrolar iletme mdr olmayan mhendis kkenli mdrlerin de ekstra tazminatlardan yararlanabilmeleri iin, tara iletmelerine hi gitmedikleri halde kat zerinde gitmi gibi gstererek, Canan zdemir, Necip Fazl Ba, Yavuz Ylmaz, Recep Katrc gibi alanlar asaleten iletme mdr kadrosuna atad m?
    Hasan Hseyin Sava mali konulardan sorumlu tek sorumlu Genel Mdr Yardmcs olduu dnemde onlarca tahsilat efliinin tasarruf amacyla kapatlmasna imza atm, bu yzden Ankarallar vezneler nndeki uzun kuyruklarda skntl gnler geirmiti. Kapatlan tahsilat efliklerinden biri de kiras yaklak 6 milyar olan 5 katl Ulustaki binayd. Ama ne olduysa Ulusta yeniden tahsilat eflii kuruldu. Acaba imdi ayn blgede kiralanan iki odaya denen kira tutar 7 milyar liray buluyor mu? Bu hesapszln sorumlusu kim?
    Yantlar mutlaka Sayn Hasan Hseyin Sava tarafndan verilecek ve biz de bu kede yaynlayacaz.
    ---------------------------------------------------------------
    ANAYURT GAZETES
    NECAT AVDAR -31 Mays 2005
    BAKENTN ELEKTRK TELLERNDE; SAVA, VAR..
    Enerji Bakanl, lkemize nemli hizmetlerde bulundu.
    Baa akp giden suyumuzu, snmada kullanamadmz takmrn enerjiye dntrd. O yetmedi gaz bulup enerjiye dntrd.. lkenin kalknmas iin enerji, evlerde k oldu..
    Tabii byk yatrmlara imza atmasyla bir oklarnn itahlarn kabart.
    Bir zamanlar tm bakanlklar, Ankarann Bakanlklar semtinde idi. Deniz Baykal, Enerji bakan olmutu. O dnemin Ankarasnda Bakanlklara uzak olan Konya Yoluda bi dev bina ykseliyordu. Yeni yaplan grkemli bina baka (bal) kurumun idi ama bina daha bitmeden bir gece Deniz Baykaln Bakan olduu Enerji bakanl binay igal ediverdi.
    Nede olsa o dnem Baykaln lideri olduu Ecevit, Toprak ileyenin... Su kullanann diyerek iktidara gelmiti..
    Bu sloganla her trl hukuksuzlua klf bulunaca imaj verilmiti. O gn bu gn Enerji Bakanlnda ayialar, dedikodular hele hele operasyonlar bitmez. Hayvan ve rzgar isimleri ile anlan operasyonlarn biri biterken dieri balar.
    Frtnalar, kasrgalar eser..
    O nedenledir ki ; son yllarda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanl ve Bal kurulular ile ilgili olarak operasyonlarn saysn bizde unuttuk. Bu bakanla nemine binaen olsa gerek, tek parti hkmetlerinde parti bakanna veya babakana en yakn kiiler getirilmi, koalisyon hkmetlerinde bakanln hangi partide kalaca ve bakann kim olaca hususunda gnlerce pazarlklar yaplmtr.
    Trkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa babakan yardmcl grevi ile beraber Enerji Bakanl da ayn ahsa verilmitir. Verilmitir, verilmesine de kime ne verildiinin hesab bu gnlerde Anayasa Mahkemesinde yaplmakta, Enerji Bakanl verilenler(!) Yce Divanda yarglanmaktalar.
    AKP ktidarnda da bu bakanlktaki kadrolama, yolsuzluk iddialar srm, gelenek deimemi, daha iki yl doldurulmadan operasyonlar devam etmi, srarla vekaleten greve getirilen emin adamlar , Genel Mdrler kodese gitmilerdir.
    Bakan Hilmi Gler tarafndan benzer kadrolama, TEDAa bal Bakent Elektrik Datm A..de yapld buna rnek olarak da Kararname ile TETAa Genel Mdr Yardmcs yaplamayan, Jeneratr Teknisyen Astsubay olarak grev yaparken disiplinsizlik ( 28 ubatn mehur ettii gereke) sebebi ile Hava Kuvvetleri Komutanlndan ayrlmak zorunda kalan Hasan Hseyin Savan 4046 Sayl Yasa kapsamnda Genel Mdr yapld belirtiliyor.
    TSKden ayrldktan sonra 2001 yl sonunda KKden emekli olan elektrikle ilgisi Jeneratr Teknisyenliinden teye gitmeyen Hasan Hseyin Sava, 2002 Aralk genel seimlerinden hemen sonra Sayn Hilmi Glerin Bakan olmas ile greve arlm ve srasyla, Enerji Bakanlnda Bakan, TETAta Mavir, Vekaleten Genel Mdr Yardmcs, Bakent EDAa Ynetim Kurulu yesi, Bakent EDAa Genel Mdr Yardmcs, Krfez EDAa Ynetim Kurulu yesi ve en son olarakta Bakent EDAa Genel Mdr ve Ynetim Kurulu yesi yaplmtr
    ------------------------------------------------------------------------------
    2005-05-13 12:05:01 BRGN Gazetesi
    Kadrolamaya yasal klf
    Yapt atamalar Cumhurbakan Sezer'in engeline taklnca, Enerji Bakan Gler, TEDA ve BEDA' 4046 sayl yasa kapsamna ald. Yasa ile kurumlarda kadrolamann n alm oldu
    Kaan ZBEK STANBUL

TEDA Genel Mdrl ve Bakent Elektrik Datm A..'den Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanl'na, zelletirme daresi Bakanl'ndan Maliye Bakanl'na kadar uzanan uslszlk ve kadrolama zinciri bu kadar da olmaz dedirtiyor. smini aklamak istemeyen TEDA alanlarnn verdii bilgilere gre, Enerji Bakanl'nn ats altnda faaliyet gsterirken atamalarn Cumhurbakan engeline taklmas nedeniyle AKP hkmeti tarafndan 4046 sayl yasa kapsamna alnnca TEDA'ta dengeler deiti. 2004 yl ortalarna kadar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanl ats altnda faaliyet gsteren TEDA, 4046 sayl yasa kapsamna alnarak Maliye Bakanl'na bal olan zelletirme daresi Bakanl'na (B) devr oldu. Yasal adan B'ye balanan kurumun ynetimi halen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Hilmi Gler tarafndan srdrlyor. Gler, greve getirmek istedii isimler Sezer'in engeline taklnca areyi kurumlar 4046 sayl yasa kapsamna sokmakta buldu. Yasa kadrolamann nn at.

KAIT ZERNDE BAKAN
    Kurumun tepesinde yaanan uslszlk; kurum ierisindeki birimlerde de ayn ekilde iliyor. TEDA'n fiili Tefti Kurulu Bakan kat zerinde Mesut Karaosmanolu olarak gzkrken; yazmalar, yasal bakan Mustafa Girgin tarafndan yaplyor. Kurum ierisindeki grevsel belirsizlik gemite Personel Dairesi Bakanl, zel Kalem Mdrl ve Krfez Elektrik Datm A.. Genel Mdr Yardmcl kadrolarnda da yaanmt. Savunma Sanayi Mstearl'ndan getirilen TEDA Genel Mdr Haim Keklik, Hilmi Gler'in gdmnde, Cumhurbakan tarafndan atanmas engellenen Fethi Bulut'u asaleten Personel Dairesi Bakan yapm, vekaleten Personelden sorumlu Genel Mdr yardmcs olarak grevlendirmi ve kadrolamann bana getirmiti. Bu ekildeki siyasi kadrolamann yannda saadet zincirlerini de olumaya balad.

TEDA'ta personel konusunda Genel Mdr st bir yetkiyle donatlan Keklik, (Fethi Bulut olmas gerek) 3'l kararnamede Cumhurbakan Sezer'in engellemesini aarak giderilen kadro maduriyetinin yannda, Karaelmas Elektrik Datm A.. Ynetim Kurulu Bakanlna, ardndan da Kurum Personel Vakf Bakanlna atand. Bu kurumlarn herbirinden salanan 1,5 milyar TL ek gelirle saadet zincirine giren Keklik'in (F.Bulutun) maddi maduriyeti de bu ekilde giderildi.

ayhandemirel
    Guest

Adalet

BAKENT EDA- TEDA -ENERJ BAKANLII
    buradaki kanunsuz uyguamalar hat safhada.
    Ama Sayn BABAKAN konuya yaklam halen olumsuz.
    Kanunsuz ilere Nezaman dur diyecek Sayn Babakan.
    Yoksa szdemi kalacak. Sz baka z bakam olacak.